Desenský Rudolf - ohlasy na naše články z internetových diskuzních fór - výběr.

 25.června 2006

Právě jsem dočetla článek. Chci poděkovat autorovi článku, že neváhal zveřejnit skutečnou pravdu o p. Desenském a snad pomalu jeho přiznivcům dojde, že tomuto člověku nejde o blaho pejsků a jejich páníčků, ale především o sebe a svoje zviditelnění skrze práci, kterou dělá.
Plně souhlasím s článkem. Na fóru p. Desenského jsou patrné skutečně nečisté praktiky: nesouhlasné názory s jeho jsou tvrdě potlačovány- mazány, na některé otázky tazatelů není schopen jednoznačně a srozumitelně odpovědět, jedině on má vždycky pravdu... A s jeho životním postojem nemohu už vůbec souhlasit. Myslím, že každý z nás má občas či častěji finanční problémy, ale kdo z nás by se byl schopen snížit na úroveň žebráka a žádat druhé o podporu na bydlení, jídlo pro sebe a psy ap.? Proč p. Desenský nepracuje? Je spousta lidí, kteří se intenzivně věnují psům a při tom chodí do práce. Ale je mi jasné, že sponzorství je příjemnější způsob obživy než makání v práci.
Evino bohužel také s článkem plně souhlasím...kdysi jsem na forum k Rudovi chodila, byla jsem i aktivní účastnicí pomoci na Ovčárech a přesto mi Ruda napsal, že bych se měla přestat na foru projevovat...narozdíl od Mr.Puňti jsem to vzdala a vykašlala se na tohle forum...
Já bohužel musím s autorem článku souhlasit. Je to normální namistrovaný, arogantní člověk, který ze sebe dělá boha. Jeho kecy typu-nikdy jsem se nespletl v určování povahy štěněte, i když bylo již ve 4 týdnu. To je přece směšný!!
to co dělá on,dělá v republice xx dalších lidí a podstatně líp.Jenom si k sobě nezvou televizi,.........nebo ne on,ale členky jeho "sekty".A taky se nezviditelnují somrováním peněz pod lživými záminkami.Viz. kamerový systém nebo ted nejaktuálnější nový plac.Stačí si v diskuzi přečíst arogantní odpovědi na návrhy jak mu pomoct od jeho uctívaček,viz. pozemek je mě na..... když se nejprve musí vybrat peníze....nejdřív mu stačilo 100 tisíc,ted už přemýšlí o vybrání milionu.Je jenom otázka,proč nežádá o dotace.....asi proto,že by musel dodat faktury,na co ty peníze použil.Na tu vybranou charitu žádné faktury mít nemusí a dělat si s něma může co chce
Neznám ho osobně ,ale když jsem se mailem chtěla informovat o psovi o kterého jsem měla zájem tak mi ani neodepsal !!! Za léta mezi pejskaři znám takovýchto vychovatelů spoustu a nikdo nemá potřebu se medializovat a výsledky má taky !! Ale Desenský všude hlásá, že to, co dělá, dělá zadarmo a jen z lásky ke psům. Ale všichni víme, že to tak není! A v tom je ten problém. Myslím, že lidi, kteří ho ještě neprohlídli a sponzorují ho, by si zasloužili třošku více upřímnosti, úcty i vděku z jeho strany.
Pana Desenského znám osobně z několika přednášek,kterých se kdysi účastnil v rámci kynologických večerů na zemědělce v Suchdole,v roce 2001 jsem ho kontaktovala a prosila o pomoc,při výchově velice bázlivé fenky,která se ke mě dostala.Pan Desenský tenkrát zaplatit chtěl,nakonec jsme se nedomluvili,takže jsem za ním nejela.Možná se situace změnila a poskytuje pomoc zadarmo,ale tenkrát nabízel placenou službu.
Když si nechá člověk za svoji práci zapletit, tak na tom neni nic špatného. Pokud by si Desenský nechával za svoji práci platit, musel by to dělat na živnosťák a platit z toho daně ( dělat daňová přiznání ). Zatímco pokud žebrám o dary a milodary, takže jakoby dělám zadarmo a žiji z podpory a příspěvků druhých. Žádné daně nevykazuji, protože přece dělám jakoby zadarmo, ani u darů nevykazuji na co prostředky byly využity (jestli pro moji obživu a kolik nebo pro psy a kolik ). Nebo nám chcete namluvit, že dělá vše zadarmo a žije ze vzduchu? Ne , žije z milodarů vyžebraných od lidí a na internetu.- Jinak znám spoustu lidí co dělají služební plemena , a dělají je déle než Desenský psy, ale říct , že odhadnu povahu u 4 týdeních štěňat a nespletou se, to si nedovolí říct nikdo z nich. Holt asi kult odobnosti, Desenský se asi cítí být nadbohem. Ale tohle může praktikovat jen tak dlouho, dokud mu to budou ostatní žrát a budou k němu slepě a nekriticky vzhlížet. Pro mě je to pouze vychcaný člověk bez vlastních příjmů a manipulátor a ojebávač.
Já jsem ráda, že se o Desenském píše. Mám s ním osobní zkušenost, o pomoc jsem požádala (ač jindy velmi, velmi nedůvěřivá) jen kvůli nadšených ohlasům lidí, jimž prý pomohl. Nám nepomohl vůbec a zůstalo jen rozčarování.
Ty si taky fakt jednoduchej a omezenej. Vychcánek se všema manipuluje, k práci neni a Vy mu to baštíte, proč nebere peníze už sem někdo napsal, kdyby byl na sociálce, tak by mu z těch peněz strhávali na zdravotní, a kdyby byl na pracáku, tak by mu práci našli, jenže to se mu nechce, práce a řád a někoho poslouchat to mu nevoní, to radši žebrá po internetu , jen aby nemusel soustavně makat, znám spoustu větších odborníků než on co to o sobě , ale všude pořád nerozhlašují a normálně ještě vedle cvičení svých i cizích psů ( samozřejmě si to nechaj zaplatit, nemusí žebrat ) chodí ještě do práce a nehrajou si na bohy.
není pravda, že psy "převychovává" zadarmo, možná tedy jak které, ale známé si za převýchovu řekl 30000,- to už celkem jde že? Osobně znám i psa po "převýchově" u RD- svoji novou majitelku má moc rád, ale chlapy nesnáší- asi ví proč, Při přebírání se ho RD bál. Nedivím se, pes je zmetek, ale ať ze sebe RD nedělá co není...
Z čistě psychologického hlediska - Desenský je obratný manipulátor obklopený davem pipinek, které k němu vzhlížejí a jemu to dělá dobře (komu by to dobře nedělalo, že, pánové? ) Ženy prostě milují romantické a čisté duše - není nic snažšího než se do takové role pěkně stylizovat a fanynky se jen hrnou. K tomu lidi, kteří jsou naivní a moc nepřemýšlejí a nechají si nakecat všechno možný. To všechno jsou Desenského nekritičtí příznivci. Desenský si libuje ve velkých větách typu "pokusil se mne zabít", atd., což dělá na prosťáčky náležitý dojem.
Mně stačila ta reportáž, ve které uváděl tak astronomické číslo převychovaných psů, že takovému počtu zvířat by sotva stačil ostříhat drápky (pokud mu ovšem není sto let na což nevypadá). Závěr reportáže se odehrával kdesi (tuším v Beskydech), kam se Desenský se štábem vypravil, aby nalezli a natočili vlky.... To byla poslední pecka, protože jasně ukazovala jedno - Desenský má tendenci dělat z lidí blbce... A abych snad nebyla podezřívána ze zaujatosti - je mi opravdu šumec, z čeho žije a kdo ho platí... Neleží mi to v žaludku a myslím si, že díky Desenskému dostanou šanci i psi, kteří by byli jinak utraceni. Dává si práci i se zvířaty, která jsou těžce poškozená (viz. psi z Krupé) a mají díky němu šanci na normální život. Pouze se na Desenského dívám střízlivýma očima a s rozumem, narozdíl od zfanatizovaného davu obdivovatelů.
Pana Eichlera znám a již pomohl spoustě mých známých i mě samotné, jeho rada má vždy hlavu či patu a při rozhovoru s ním jednám vždy s člověkem a ne s despotickým magorem... Pana Desenského jsme měla šanci poznat, protože žil v Děčíně, jeho začínající převychovaní pejsci se převychovaně netvářili, agrese v nich zůstávala, čelil spoustě stížností na zacházení se psy... proto Děčín i zřejmě opustil Teď to smetá ze stolu jako ,že byl ukřivďován a nepochopen, toť má zkušenost s panem Desenským a jestli ten psy neláme, tak v tom případě jsem já Africká princezna - připadáte mi jak nějaká jeho sekta: heslo . pan Desenský má vždycky pravdu - nemáte to i v podmínkých členství klubu?
Rudu Desenského znám cca 2 roky osobně. Viděl jsem ho pracovat s problémovými zvířaty - jeho chození po 4 a kousání je vlastně lámání psa ať se to někomu líbí, nebo ne. Navíc s tímto psem nepracuje on, ale především smečka(!!),což je rozdíl. Desenský nikdy pro Armádu psy necvičil, to je blbost, nikdy žádnou zkoušku se psem nevykonal. Ivoše Eichlera znám o něco méně, líbí se mi jeho práce s deprivanty, viděl jsem několikrát jeho práci při služebním výcviku a umí!S jeho názorem, že klacek je občas potřeba víceméně souhlasím, neslibuje žvásty, že každý pes se dá převychovat!Jediné, co zabralo na jedno problémové čvčko byla cihla mezi voči. Díky tomu se tento dominantní pes naučil fungovat, podřídil se,ale trvalo to dlouho. Bylo to v době, kdy Ruda byl z něj tak posranej strachy, že si ho nechtěl vzít!
Pajo, vzdyt jsem psala, ze je to ciste muj nazor, proste ja neverim nikomu, kdo neni v oboru odbornikem - nemusi to byt zrovna papir z VS, ale je nutne znat dokonale i teorii a to jest v tomto pripade i fyziologie, neuropsychologie atd. a ne vse resit smeckovou teorii a komunikaci... RD neznam osobne, jen jsem ho testla par otazkami a zrovna ta teorie uceni nic moc (ted tim proboha nemyslim klasicky reflexni oblouk, podminene a nepodminene podnety apod. to zvlada snad kazdy, kdo nekdy zavital na cvicak). Ja se radeji obracim na lidi, kteri dokazi vysvetlit problemove chovani i na urovni fyziologie, mediciny, atd. a nepouzivaji vseresici nalepky typu dominance.
je, že Desenský je zamindrákovaný člověk, který si hojí své ego tímto způsobem. Nemůže své metody používat na každého psa přeci, to dá rozum. Pro mne zůstává Ruda stále jen "Lámač", a to s psychologií má jen pramálo společného...
Když tak koukám na ty chudáčky, kteří se mu snaží pomáhat a on jim píše v tom stylu jako nebudu si s váma povídat neotravujte mě zbytečnýma kecama a navalte prachy nebo něco zadarmo dělejte nebo na mě nemluvte ? No, já bych se otočil na patě a prchal pryč. Trocha pokory a vděčnosti za to, že mu někdo nabídne pomocnou ruku - ať už vlastní pomocí rukama nebo penězmi a pod. - neškodilo by mu to. Působí to na mě velmi neseriozně. Za chvíli bude chtít za peníze zblblých lidí budovat hotel ! ta věta není moje !!! ale řekla bych že platí ... a člověk který říká, že je neomylnej a rozumí něčemu na 120% je u mne blb ... neboť ti nejlepší ve všech oborech to: za A) o sobě nikdy neprohlašují a za B) vždycky od nich uslyšíš že stále je se co učit ... a je mi jedno proti komu se tohle obrací kdo si myslí že něčemu rozumí na 100% a nepřipoští (přínosnou!!!) debatu o svých názorech, není podle men zcela soudnej a je krapítko jednostraně zahleděnej do sebe
Jejda nánku copak tady někdo říká, že je Desenský neschopnej??? Pokud se nepletu je to o tom, že se Ruda občas chová značně divně, arogantně a skutečně nepříjemně. Znám ho osobně, názory jsme si taky vyměnili, někdy i ostřeji, dost mě zklamal a předem upozorňuju, že jsem u něj nebyla s problémem svého psa, ale jako pomoc na Ovčárech...tudíž nepatřím k těm, co neznají a myslí si, že za jedno odpoledne zmoudří hlavně pes.... Lidi se vždycky budou dělit na ty, kteří s tím daným člověkem souhlasí a budou se ho zastávat a ty druhé...tak je to na světě zařízeno...není možno zavděčit se lidem všem...ale snad máme právo říct svůj názor...to nám zajišťuje ústava a to Ruda dost často na foru potlačuje...ale mě je to víceméně jedno...jen mě fascinuje, jaký se tu rozhořel boj za práva RD s těmi co maj jinej názor...
Vlada: jestli máte namysli příspěvky typu "jedna paní povídala" můj příspěvek tak podotýkám, že zmíněného psa i paní znám moc dobře osobně a kdyby mi sama neříkala, že ji s výchovou psa pomáhal právě tento pán, myslela bych si že je pes výchovou nedočen. Možná ale jiným pomohl, nebo si to alespoň myslí. Jinak musím souhlasit s větou: "kdyby někteří lidé přemýšleli, než si vůbec koupí psa, možná by pan Desenský si mohli žít v klidu jen se svou vlastní smečkou a nic by nemusel řešit."
Já jsem na ovčárech taky několikráte byl, podmínky, ve kterých Ti psi jsou drženi jsou doslova na Hygienickou stanici a Veterinární správu(!!), Ruda je člověk, který psům rozumí, to je nesporný fakt, ale není to bůh a není neomylný. Hodnotíme to, že si na to opravdu hraje a nebo tomu dokonce věří. Je přece hloupost říci, když to štěně vidím poprvé v životě, co z něho vyroste, když nevím, v jakých podmínkách bude a kdo ho bude jak vychovávat. To je nesmysl. Když jste tedy u těch kopanců a mlácení - Ruda ty psy vlastně láme taky, takže je to vlastně jedno. Pravdou je, že jeho chování je opravdu neuvětřitelné a možná by neškodilo trochu úcty a minimálně taktu. Být k němu slušný a dostat vynadáno byť za banality a málem na tomu člověka urážet mi připadá trošku nefér.....Naštěstí já jsem žádný problém neměl, ale viděl jsem jeho chování na vlastní oči a bylo to dost drsný..
Jitko, to je pravda. Taky často radil házet po psovi klíče, vodítko či cihlu... Znám dva lidi, kteří přijeli k Desenskému s vírou a odjeli od něj totálně znechuceni, když viděli jeho praktiky a žádné výsledky.
jinak lidi (majitele psů) kteří věří, že jejich nezvládnutej pes se dá napravit za jedno odpoledne by měli střílet
Můj názor: už jen to, že si někdo říká "psycholog" bez jakéhokoliv vzdělání je směšné a vyjadřuje vše o daném člověku. To, že k němu lidé vzhlížejí a obdivují ho je jejich věc. Kdo používá rozum mu tleskat nebude. Pokusím se vypitvat pár komárů a pak se budu prezentovat jako neurolog.

Výše citované názory jsou pouze svobodným vyjádřením postojů anonymních uživatelů internetu k našim článkům a názorům. nejsou tedy vyjádřením postojů či názorů redakce či autora tohoto článku.

Související články

Pravda o Joshovi očima Mirky Rueda, jeho chovatelky.
Pan Ivo Eichler se představuje.
Ivo Eichler - článek o Rudolfu Desenském (Vyšlo v PPČ 5/2004)
Příběh jednoho pejska z Krupé a ukázka, jak radí psycholog psů.
Rudolf Desenský očima jedné čtenářky.
Rudolf Desenský a zkušenosti naši čtenářky.

Starší články:

Blesk-výhrady k článku o Rudolfu Desenském.
Rudolf Desenský v dopisech našich čtenářů I.
Rudolf Desenský-velké shrnutí 1
Otázky pro pana Desenského
Chcete mít odlišný názor?
Rudolf Desenský-úvod
Postřehy paní Kateřiny 2
Postřehy paní Kateřiny 1
Psycholog psů nebo pohádkář?
R.Desenský umí psům vymazat vzpomínky!
Sprostota přicmrndavačů
Protiklady na entou
Není to příliš?
Lže či nelže?
Lže či nelže-část 2
Zázrak? Šarlatánství?
Zášť místo dialogu
Názory z internetu
Výběr z médií 1
Výběr z médií 2
Brněnská Kociánka
Slušnost ?? :-))