Rudolf Desenský - shrnutí 1

 19.července 2006

Co vyčítáme panu Rudolfovi Desenskému?

Domnívám se, že:

01. se chová pokrytecky

tvrdí totiž, že mu jde především o psy, což však popírá svými skutky

02.utíká před lidskou odpovědností

Člověk, který vybírá od lidí příspěvky jak finanční tak jiné hmotné tak i nemalou pracovní pomoc za účelem, že je využije k tomu, aby pomáhal zvířatům, by se neměl snažit zbavit odpovědnosti za smrt psa, který napadne nové majitele prakticky ihned poté, co se dostane do nového domova. Jsem přesvědčen, že v takovém případě nemůže být omluvou argument, že za psa již byli zodpovědni noví majitelé. Legislativně ano, ale z lidskéhgo pohledu za něj byl IMHO zodpovědný stále Rudolf Desenský. Jsem přesvědčen, že pokud někdo tvrdí, že je psycholog psů a léčitel psích duší a na tuto činnost vybírá dary, z kterých ji provozuje, měl by být zodpovědný i za to, kam se pes dostane, obzvláště pokud se sám prezentuje jako ten, kdo na tento aspekt velice dbá.

03. lže-tvrdí, že převychoval na 2000 psů

převychovat znamená připravit pro vstup do běžného života mezi lidmi...jakpak se dá na tento vstup připravovat současně několik desítek psů? Den má 24 hodin a pro takovýto návrat do běžného života je třeba se psem, denně pracovat a věnovat se mu, připravovat ho na zvládnutí každodenních situací nejrůznějšího charakteru apod. Navíc u pana Desenského jde mnohdy o převýchovu psů, kteří byli vůči lidem agresory a mnohdy i lidi pokousali. Jsem tedy přesvědčen, že několik desítek psů nejde najednou připravovat pro návrt do běžného života a to kvalitně.

04. chová se v rozporu se základní lidskou slušností

dokonce se domnívám, že porušuje i práva ostatních spoluobčanů a to především tím, že v rámci svých internetových diskuzních for AKTIVNĚ upírá ostatním právo na vlastní názor a na informovanost.

05. zcela nevhodným způsobem medializuje svou činnost

nechává své metody v médiích včetně televize prezentovat značně zkresleně, tzv "na efekt"...nelze se vymlouvat na to, že to nejde ovlivnit, to by byl argument pro jeden případ, avšak Rudolf Desenský se tímto způsobem nechává medializovat opakovaně. Tato zkreslená medializace opak může IMHO způsobovat více škody než užitku a hlavně "vrobit spoustu zneurotizovaných pejsků".

06. odmítá dialog

odmítá jiné názory na výchovu a výcvik, než jsou ty jeho, několikrát byl vyzván k zodpovězení otázek i k dialogu-avšak bez reakce

07. propaguje kouzelnictví a zázraky

podle prezentace toho, jak pracuje s tzv. tachyony se domnívám, že toto již opravdu lze zařadit do oblasti šamanství, kouzelnictví a zázraků, o tom, že skutečnost je ale jiná, nechce ani slyšet.

08. klame veřejnost

nechá si říkat psycholog psů, léčitel psích duší apod, tvrdí, že převychoval kvanta psů....NESOUHLASÍM, IMHO SPOUSTU TĚCHTO PSŮ JEN ZAČLENÍ DO SVÉ SMEČKY A NECHÁ SMEČKU PŮSOBIT, SÁM DOHLÍŽÍ NA TO, ABY NEOCHÁZELO K NEŽÁDOUCÍ AGRESI APOD...SPOUSTA PSŮ PAK OD NĚJ ODCHÁZÍ NE ZCELA PŘEVYCHOVANÁ A JE OTÁZKOU NEJSPÍŠ NÁHODY, JAK TO V REÁLU DOPADNE.

09.zneužívá dobroty lidí

kteří jsou ochotni na jeho mnohdy "pokusy" přispívat.....IMHO jde mu především o slávu a hlazení vlastního ega. Pokud by mu totiž opravdu šlo o dobro psů, měl by na převýchovu jen takový počet psů, které je opravdu v možnostech jednoho člověka převychovat a to kvalitně a smysluplně a ne jen vytvořit nějaké polotovary, které se možná začlení a možná také ne, smutným příkladem budiž JOSH.

Související články

Pravda o Joshovi očima Mirky Rueda, jeho chovatelky.
Pan Ivo Eichler se představuje.
Ivo Eichler - článek o Rudolfu Desenském (Vyšlo v PPČ 5/2004)
Příběh jednoho pejska z Krupé a ukázka, jak radí psycholog psů.
Rudolf Desenský očima jedné čtenářky.
Rudolf Desenský a zkušenosti naši čtenářky.

Starší články:

Blesk-výhrady k článku o Rudolfu Desenském.
Rudolf Desenský v dopisech našich čtenářů I.
Rudolf Desenský-velké shrnutí 1
Otázky pro pana Desenského
Chcete mít odlišný názor?
Rudolf Desenský-úvod
Postřehy paní Kateřiny 2
Postřehy paní Kateřiny 1
Psycholog psů nebo pohádkář?
R.Desenský umí psům vymazat vzpomínky!
Sprostota přicmrndavačů
Protiklady na entou
Není to příliš?
Lže či nelže?
Lže či nelže-část 2
Zázrak? Šarlatánství?
Zášť místo dialogu
Názory z internetu
Výběr z médií 1
Výběr z médií 2
Brněnská Kociánka
Slušnost ?? :-))