Postřehy paní Kateřiny

 12.července 2006


Toto je úvodní článek naši milé dopisovatelky , které touto cestou velice děkujeme za přízeň, kterou nás obdařila a za její sílu a chuť do práce, kterou nám předává.

Jaké tedy jsou konkrétní postřehy?

Víte, co si také myslím? Tedy nejen myslím,ale ona je to nejspíš v podstatě pravda...že způsob života, jaký vedou psi na Ovčárech je vůbec nepřipravuje k životu "v realitě", v civilizaci, rodině, třeba někde ve městě.
Ti psi tam žijou jako ovce ve stádě, bez jakýchkoli podnětů, které musí rodinný pes každodenně řešit. Oni dovedou žít ve smečce, ale to je tak jediné.
Je malá pravděpodobnost, že by ve svém novém adoptivním prostředí žili podobným způsobem - hlavně pokud tam nebude s nimi ani Artemis ani Baddy ani Sato. Tam budou najednou zatíženi takovým množstvím neznámých podnětů a situací, že se z toho buď rozloží, nebo zareagují jako Josh. V tom množstvi psů, jaké je na Ovčárech se s nimi individuálně ani pracovat nedá.
Je to dle mého jeden z hlavních důvodů, proč také Josh selhal a to po více než ročním pobytu na Ovčárech pozapomněl na realitu.....
Ti psi z Krupé - to samé.Pan Desenský je po čtrnácti dnech pobytu na Ovčárech vydával za téměř bezporblémové, ale za další pár týdnů zjistil, že oni v neznámém prostředí vůbec nefungují..což dle mého mohl tušit již předem.
Prostě kvantita na úkor kvality.


Sice tvrdí, že s nimi pracuje a netvrdím, že by lhal, ale přece jen tolika psům se věnovat dostatečným způsobem podle mne není v jeho silách.


Dále mě dosti udivuje, že když je pan Desenský tak dobrý psí psycholog, jak píše a některé psy zvládne napravit dle jeho slov takřka za několik minut, neodpovídají těmto jeho schopnostem jeho výsledky na bonitaci.


Viz jeho citace:

Chovní nebudeme, protože ani Baddy ani Fredy neprošli povahovými testy, přesto je to pro nás v rámci převýchovy velké vítězství. Povahový test vypadal asi tak, že pes byl uvázán u kolíku, figurant prošel kolem nás, potom udělal přímý útok s obuškem a nakonec to celé znovu se schovaným psovodem a to už Baddy neustál. Měl tam vyletět po figurantovi, ale to je právě to, co je tu odnaučuji, tak udělal to co jsem ho učil - vybodnout se na to a jít od toho. Nezdrhnul, ale zdekoval se, což je daleko lepší pro jeho další budoucnost než po každém bez váhání vyletět.

Autor stránek se s postřehy paní Kateřiny vcelku ztotožnuje a myslí si, že jsou pravdivé, avšak nesnaží se ani tímto článkem ani jakýmkoliv jiným obsahem poublikovaným na tomto webu prezentovat nějakou obecně platnou pravdu či fikci. Celý web vyjadřuje poze názory a postoje několika lidí k opisovaným problematikám

Související články

Pravda o Joshovi očima Mirky Rueda, jeho chovatelky.
Pan Ivo Eichler se představuje.
Ivo Eichler - článek o Rudolfu Desenském (Vyšlo v PPČ 5/2004)
Příběh jednoho pejska z Krupé a ukázka, jak radí psycholog psů.
Rudolf Desenský očima jedné čtenářky.
Rudolf Desenský a zkušenosti naši čtenářky.

Starší články:

Blesk-výhrady k článku o Rudolfu Desenském.
Rudolf Desenský v dopisech našich čtenářů I.
Rudolf Desenský-velké shrnutí 1
Otázky pro pana Desenského
Chcete mít odlišný názor?
Rudolf Desenský-úvod
Postřehy paní Kateřiny 2
Postřehy paní Kateřiny 1
Psycholog psů nebo pohádkář?
R.Desenský umí psům vymazat vzpomínky!
Sprostota přicmrndavačů
Protiklady na entou
Není to příliš?
Lže či nelže?
Lže či nelže-část 2
Zázrak? Šarlatánství?
Zášť místo dialogu
Názory z internetu
Výběr z médií 1
Výběr z médií 2
Brněnská Kociánka
Slušnost ?? :-))