Ifauna.cz-VYVOLENÍ českého kynologického internetu.

 1.července 2006

I-fauna.cz - obecně

Diskuzní server Ifauna provozuje společnost Formsoft, konkrétně pak pan Formánek se stará o realizaci projektu.

Co je na serveru zajímavého?

V dřívější době tam vycházely různé zajímavé články například od paní Nohelové, které mohly být nejednomu pejskaři užitečné. Dříve rovněž na serveru probíhala diskuze, která mohla občas někomu pomoci.

Co se nám na Ifauna.cz nelíbí?

Současná administrace serveru Ifauna.cz dostala tento server dle našeho názoru do naprosto žalostné situace. Obzvláště pak psí tzv nemoderovanou diskuzi.
Admnistrator ifauny spolupracuje s několika lidma, z nichž některým není ani 18let a dal jim právo svévolně mazat příspěvky ostatních a blokovat přístupy jiných diskutujících.
K čemu se tím dospělo?
Dovolte několik ilustračních ukázek:

Nejprve tedy ukázka toho, jak neschopný moderátor není schopen relevantně odpovědět:

Od správce Za prvé - Ano,mám login. A to proto,že se zde vyskytlo několik vulgárních příspěvků s podpisem "správce". Nechci,aby došlo k omylu a tyto příspěvky byly spojovány s mojí osobou. Za druhé - Ač se vám může zdát nesmyslné,mít na nemoderované diskusi správce,tak vězte,že to má své opodstatnění. Neboť i tato diskuse má svá pravidla. A provozovatel serveru si vyhrazuje právo na odstranění nevhodných příspěvků. Za třetí - Pravidla jsou následující : Je zakázáno: publikování názorů a informací porušující zákony ČR a SR (např. porušující autorská práva, názory vedoucí k hanobení národa, rasy …) ale i pornografické materiály veřejné slovní napadání nebo uvádění nepravdivých informací o ostatních subjektech umisťování příspěvků bez informační hodnoty (např. "jj", smajlík, přitakání či jiné citoslovce příspěvky vyznívající jako přímá reklama firem či www stránek zakládání stále se opakujících dotazů na téma, které již bylo vyřešeno či prodiskutováno ( je nutné před zadáním využít vyhledávače) do probíhající diskuse vnášet příspěvky, které odbočují od tématu (pro takové je nutné založit nový dotaz) Za čtvrté - Instrukce mám přímo od webmastera. Správce. Od: boss Datum: 17.04.2006 20:07:56
A do které této kategorie spadalo forum o nahacich?? Odpovis uz konecne? Od: Anonymous Datum: 17.04.2006 20:28:12
Téma o Naháčích se tu neustále opakuje. A jedná se o pomluvu. Správce Od: boss Datum: 17.04.2006 20:45:34
A jak můžeš vědět, že se jedná o pomluvu, když naháče nechováš a ty lidi o kterých se psalo neznáš? Z čeho jsi usoudil, že je to pomluva , a že to neni pravda? Intuice nebo 6 nebo 7 smysl ? Od: Anonymous Datum: 17.04.2006 20:56:54
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Založení fora a uvodni prispevek byly tyto: proč jsou u naháčů na sebe takoví zlí? upozorňuji správce, že tento příspěvek není v rozporu s pravidly, tak aby jej nemazal........ Mohl bych vědět, kdy bylo toto téma rozebíráno předtím (proč jsou u naháčů na sebe takoví zlí), či kde se jedná o pomluvu? Nic takového tam nevidím. Srandy tohoto typu si dělej doma. Zde jsi na věřejném fóru, tak pak nečekej ty ani slavný admin, že se k vám bude někdo chovat slušně! Ještě jednou důrazně žádám vysvětlení , co se opakovalo a kde se jednalo o pomluvu. A jak to víte, že se o tu pomluvu jednalo. Pomluva je definována specifickou legislativní úpravou a určitě o tom, jestli něco pomluva je nebo není nerozhoduje nějaký zdejší správce, ale soud, takže laskavě neuvádějte lidi v omyl. Takže to vysvětlení?

A pozor, správce neboli dítě dosazené panem Formánkem do role správce již neví kudy kam a tak tvrdí:

Re: Od správce Je mi líto,ale k diskusi se rozhodně strhnout nenechám. Pokud máte pochybnosti,obraťte se na webmastera. Mail najdete v závěru této stránky. Správce. Od: boss Datum: 17.04.2006 21:05:33

Jak vystupují správci?

takto se baví správci ifauny takto se baví správci ifauny

posléze si takovéto výroky sami po sobě smažou, vždyť jsou přeci správci!


TAKŽE PŘIJMĚTE NAŠE GRATULACE PANE FORMÁNEK, VEDETE IFAUNU OPRAVDU DO ****.


Jak jste si jistě všimli, správci mají plná ústa toho, jak se nesmí na forum umísťovat texty v rozporu se zákony apod. Na serveru jsou vystaveny podmínky diskuze, kde je to samé upozornění.


Přesto si myslím, že na serveru ifauna.cz dochází k propagaci týrání zvířat konkrétně pomocí propagace psích zápasů a podněcování násilí mezi psy.


Diskuze na téma argentinská doga versus pitbulové Trvá už dva měsíce a stále nikoho nenapadlo ji odstranit. Opravdu zajímavé pane Formánek!

několik citací potvrzujících naše domněnky: (kompletní diskuze je založena v redakci)

ja sa tu s Vami nebudem dohadovat dal som sem preklad, o ktory ma poprosili, je tu meno pita Scarpio, je uvedene vo viacerych odb. knihach aj jeho matche a superi, verit nemusite ale ked ste taky odbornik pres tosy tak viete ako dopadol japonsky pokus zo 70 rokov o primiesani krvy pitov, nemute tu rozum krzencami ani titulmi u tos, ked sa chcete co to dozvediet kontaktujte http://www.fightingtosa.com/sub44.html
Toto vše se týká zápasů v pitu. Pro ty jimž se líbí boje velkých plemen bych jenom poznamenal, zápasy pitů nejsou nuda přestože u vynikajících zvířat běžně překročí dvě hodiny. Představte si tu parádu když pes, který byl 1h 50min pod tlakem a bojoval ze země převezme aktivitu a začíná válcovat soupeře a za dalších 55 min vítězí tím, že se jeho soupeř zastaví na skreči. Toto je důvod proč chovat bojového psa - alespoň pro mne.
75kg grandšampion, fakt sranda, kdybyste něco věděli o zápasech pitů s tosami, věděli byste, že ani jeden Japonec nedá Yokozuma šampiona na zápas s pitem, na porážení pitů mají japonci mnohem lehčí tosy, i okolo 35-40kg, z linií do nichž se přikřižují game piti.

Jak již bylo uvedeno, celá diskuze je k dispozici zde. Pokud by již po publikování tohoto článku byla smazána, zašleme její archív na vyžádání mailem.


No a zcela "na mozek" mi přijde tato diskuze umístěná dokonce na moderované psí diskuzi serveru ifauna.cz, to už je opravdový vrchol. Pokud by již link byl nefunkční, v redakci máme zálohu celé této diskuze nazvané přímo "psí zápasy".

A co tedy vlastně dělají oni moderátoři nemoderované diskuze na ifauně? No celé moderátorství pojali jako príma hru a maží to, co se zrovna jejich kamarádovi nebo jim samým nehodí a blokují ty uživatele, s kterými si nerozumí nebo nejsou pohodlní jejím kamarádům.


Na ifaunu navíc bohužel chodí spousta lidí kvůli inzerci, tedy koupi a prodeji zvířat. Je zcela zarážející, že provozovatelé tohoto serveru dopustí, aby na něm byly dle našeho mínění propagovány psí zápasy a aby se tam děti s funkcemi správců mohly chovat tak, jak bylo dokumentováno výše.


DOVOLTE TEDY, ABYCH VÁS DLE SVÉHO NEJLEPŠÍHO SVĚDOMÍ DŮRAZNĚ VAROVAL PŘED NÁVŠTĚVOU TOHOTO SERVERU A HLAVNĚ PŘED MYŠLENKOU, ŽE BYSTE TAM MOHLI ZÍSKAT NĚJAKOU SMYSLUPLNOU RADU. IFAUNA SE STALA INTERNETOVÝM HŘIŠTĚM PRO ODROSTLÉ DĚTI POVAŽUJÍCÍ SE ZA CHOVATELE HRAJÍCÍ SI NA OPRAVDOVÉ CHOVATELE A NEMAJÍCÍ POVĚTŠINOU SEBEMENŠÍ POVĚDOMÍ O TOM, CO TO CHOV ZNAMENÁ


Autoři článku vyjadřují pouze svůj pohled na skutečnosti v článku popsané, nikomu své dedukce nenutí jako nutnou a jedinou pravdu.....naopak vytvoření vlastního pohledu na věc necháváme zcela na čtenáři.