Chcete štěně pitbulla?

  5.července 2006

A víte, co to vlastně chcete?

Máte představu, jaký má opravdový pitbull být?

Pokud chcete psa, který bude konejšit Vaši méněcennou duši, který za Vás bude řešit Vaše problémy či kterého budete posílat na své nepřátele, pořiďte si nejlépe morče, rozhodně ne však pitbulla, tento na toto není absolutně vhodnou rasou. Časem budete nešťastni jak Vy, tak i on.

Americký pitbullterriér:

  1. Pes vyšlechtěný pro psí zápasy tedy absolutně loajální k lidem a spíše nesnášenlivý k ostatním psům=pes zcela nevhodný pes pro společné venčení do parku či k většině forem služebního výcviku.
  2. Pes nevhodný k obraně osob a ochraně majetku - mnohdy vůbec nehlídá, naopak je k lidem velice kamarádský, útočníka může třeba taky oslimpat radostí.
  3. Pes s mnohdy vymizelými základními komunikačními projevy a převráceným sociálním chováním.
  4. Výborný společník pro člověka, pes velice inteligentní a vyrovnaný nevhodný k výcviku formou drillu.

Stále chcete pitbulla? Ale kde jej pořídit?

Je bohužel žalostnou skutečnostní, že 99% psů běhajících po naši vlasti a vydávaných za pitbully nemají s pitbully nic nebo jen málo společného.
Většinou se jedná v podstatě o voříšky.
pokud nemáte opravdové znalosti v oblasti chovu pitbullů, je pravděpodobnost, že se nenapálíte, velice nízká. Samozřejmě můžete mít štěstí a pořídit i za pár korun psa, který se pitbullům a jejich povaze bude třeba i blížit, ale taky můžete natrefit na nevyrovnaného agresivního jedince a to je pravděpodobnost mnohem vyšší.

Americký pitbullterriér může být skvělým i psem i pro člověka, který s ním nehodlá zápasit....předpokladem však je, že to bude opravdový pitbull a věřte či ne, pravděpodobnost, že jej pořídíte, je u nás mizivá.

Související články

Pitbull-jak vybrat štěně?
Je "český" pitbull nebezpečný?
Chcete si pořídit štěně pitbulla?