Rudolf Desenský v dopisech našich čtenářů I.

 28.července 2006

Smutný příběh z Ovčár

25.července 2006 jsme obdrželi mail od naši čtenářky s přáním, abychom jej uveřejnili, tedy tak činíme.


Dobrý den, jsme jedni z těch, kteří měli psa na převýchovu u pana Desenského. Dopadlo to katastrofálně.

Psa jsme měli z Brněnského útulku - byl to dvouletý labrador. Zruba po dvou týdnech napadl mého manžela bez výstrahy a tím to vše začalo. Podotýkam, že ještě máme čtyři děti.

Ihned jsme pana Desenského vyhledali, kontaktovali. Už v té době se manželovi zdál jeho přístup divný ale budiž, je podivín. Psa jsme tedy převezli na Ovčáry. Nejsme jedni z těch, kteří to hned zabalí.

Náš Enji, tak se jmenoval, měl právo na život. V průběhu jeho pobytu na Ovčárech jsme se vcelku nic nedozvěděli buď byl mimo nebo že se ozve. Nakonec po dvou měsících nám napsal, že je v pořádku, ať přijedeme.

Enjiho jsme dovezli domů, vše jsme dodržovali, košík,dlouhé voditko i pověstný řetízek to vše fungovalo do doby než se otrkal v domácím prostředí. A pak to šlo ráz na ráz. Potrhal manželovi ruku v několika místech a mě také.

Ihned jsme ho kontaktovali, ale zbytečně, bez odezvy ani na to, zda ho nemáme radši uspat, prostě nezájem z jeho strany i přes finanční odměnu, kterou dostal. Nakonec napadl i mou šestiletou dceru, tak jsme to vzdali.

Pan Desenský na naše prosby, co máme dělat, nereagoval, tak jsme ho s těžkým srdcem nechali uspat. Už nikdy bych to nepodstoupila, je to trápení jak těch chudáků zvířat, tak jejich majetelů, protože úspěch je mimimální.

Vím, o čem mluvím a pan Desenský nás zklamal na celé čáře. My jsme tomu, co říkal, věřili. A přitom naš Enji už tady není jen proto, že pan Desenský si to nechtěl přiznat, že jeho převýchovu NEZVLÁDL..


S pozdravem Slívkova Lucie

 29.července 2006

Aktualizace-položili jsme několik otázek:

OTÁZKY:

Mimochodem upozorňoval Vás pan Desenský na to, že budete muset rapidně změnit své postoje ke svému psu, až se vrátí? Že to prostě ta šňůra sama o sobě nevyřeší? Trénoval Vás na to soužití s ním? Probíhal nějaký takový proces nebo Vám ho jen šoupnul zpět??? Pokud byste měla zájem můžeme udělat následně pár takových otázek a odpovědí zveřejnit je k tomu článku....


ODPOVĚDI:

Co se týče změny postoje k Enjimu bylo to doslova "když po vás vyjede nečekejte a klidně ho kopněte do tlamy. Musíte mu ukázat že jste nad ním. " Zase je pravda že nás upozornil že by to mohl skusit znova ale nemusí, že prý je v pohodě. Připadá mi to stejně drastické a na víc Enji nebyl zrovna drobeček.

Nevím jestli jsem vám to psala, ale Enji to na mě zkusil ještě ten den, co jsem ho přivezla od p. Desenského. Bylo to večer, když jsem mu dávala krmení. Co se týká nějakého trénování, tak to se nekonalo. Snad jen, že manžel s Enjim chodil u p. Desenského po dvoře na dlouhém vodítku asi 15 minut. To bylo všechno.

Můžu vám i poslat fotky, jak Enji vypadal pře tím než jsme ho dali p. Desenskému a jak vypadal potom. Rozdíl je vidět na první pohled.


S pozdravem Slívková Lucie.Enji před odjezdem na Ovčáry


Enji

Enji po návratu z Ovčár


Enji
Enji