Rudolf Desenský-jaká je pravda?

 9.června 2006

Rudolf Desenský-převýchova psů-psycholog psů

Asi nejznámějším psychologem psů v naši republice je Rudolf Desenský. Napravil již spousty „pokažených“ psů a je v tomto směru velmi populární. Rudolf Desenský Umí se psy komunikovat stylem jim blízkým. Dokáže i Ty nejzlejší „krvelačné obludy“ přesvědčit o tom, že mají být milí jako beránci a to takřka mávnutím kouzelného proutku. Pan Rudolf Desenský byl velice uznávanou kapacitou ve svém oboru a mohl se honosit řadou výsledků a nemalých referencíz dnešního mého pohledu z části nafixlovaných.

Obzvláštně velký význam myšlenek a práce pana Rudolfa Desenského pak spatřuji v tom, že je vlastně průkopníkem azylového domu pro agresivní psy. Toto je jeho opravdu unikátní a jedinečná myšlenka, s kterou přišel jako první právě pan Rudolf Desenský

Rudolf Desenský-kde je tedy problém? O to větší škodou a průšvihem dle mého je, že tato jeho pozitiva v mých očích jednoznačně zastiňuji negativa, která jsou dle mého názoru majoritním produktem jeho činnosti.

Proč si to myslím? Jaké mám k tomu důvody?

Důvodů je hned několik, pokusím se vám je nyní objasnit. Ukázat to, co je dle mého názoru na panu Desenském špatné a vysvětlit, proč si to myslím.

Domnívám se, že panRudolf Desenský a webmaster jeho stránek pan doktor Erbák jednají v rozporu se základními principy demokratického soužití a nerespektují svým chováním LISTINU ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD

konkrétně mám na mysli článek 17 zmiňovaného dokumentu:

Článek 17
(1) Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny.
(2) Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu.
(3) Cenzura je nepřípustná.
(4) Svobodu projevu a právo vyhledávat a šířit informace lze omezit zákonem, jde-li o opatření v demokratické společnosti nezbytná pro ochranu práv a svobod druhých, bezpečnost státu, veřejnou bezpečnost, ochranu veřejného zdraví a mravnosti.
(5) Státní orgány a orgány územní samosprávy jsou povinny přiměřeným způsobem poskytovat informace o své činnosti. Podmínky a provedení stanové zákon.

Proč si to myslím?

Myslím si to na základě vlastní zkušenosti. Vycházím z vlastní zkuušenosti, kdy jsem byl svědkem toho, jak panRudolf Desenský neb jeho webmaster vymazali z diskuze na svém serveru toto neškodné fórum.

Pan Rudolf Desenský takové smazání zdůvodnil tím, že přece nemůže dopustit, aby se na jeho stránkách do něj někdo "obouval". A tím, že nemůže připustit, aby se běžným lidem dostávalo informací, které by mohly vést k zneužití. Myslím, že již toto svědčí o tom, jak panRudolf Desenský respektuje výše zmíněný dokument.

Nejjednodušší však bude, když si diskuzi pročtete a obrázek si uděláte sami

Samozřejmě toto však není vše, historie pokračuje.
Vzhledem k faktu, že psaní příspěvků do fora Rudolfa Desenského jsem věnoval několik hodin času a nemyslím, že by někomu jinému přináleželo právo likvidovat mé morální vlastnictví a to bez náhrady, dovolil jsem si proti takovým praktikám protestovat

Reakcí ze strany pana Desenského bylo, že mi znemožnil přístup na forum z mé IP adresy a pod mým nickem. A některým mým známým začaly chodit SMS z internetu signované coby doktor Erbák, v kterých se tvrdilo, že jsem byl vyhoštěn z fora proto, že jsem byl vulgární. To je však naprostá lež, neboť jsem byl zabanován na přání pana Desenského, o čemž svědčí email : "vazeny pane,musim Vam oznamit ze pan Desensky si nepreje abyste byl clenem jeho diskusniho fora. Peter Erbak admin" . Obrázek si opět udělejte sami.

To však nebylo vše, to panu Desenskému nestačilo a tak smazal i jiná jemu nepohodlná fora. Mezi jinými to bylo například forum nazvané "Nejen pro Artemis" a to nejspíše proto, že v něm byla uvedena vazba na člověka, který by se dal v klidu nazvat řezníkem psů.

Zdánlivě neškodné fórum, v kterém probíhala diskuze hlavně o zodpovědnosti držitelů a chovatelů pejsků.
ALE PROČ? PROČ SMAZAL TAK NEŠKODNÉ FORUM? No pravdu se již nejspíš nedozvíme, já se však domnívám, že je to proto, že jsem v tom foru poukazal na fakt, že několikrát označil jistého člověka za svého kamaráda či přítele či známého. Bohužel o tom člověku je dosti známo , že jeho vztah ke psům je přibližně stejný jako vztah BOURAČE MASA K HOVĚZÍ PŮLCE a který je schopen například nechat psa umírat několik měsíců v ukrutných bolestech na rakovinu jen proto, aby získal určitý titul ještě zaživa....a spousta dalších "perliček".

Tvrdím, že pan Rudolf Desenský poskytuje mnohdy zkreslené informace a to dosti účelově.

Nebudu se zde složitě rozepisovat a rovnou uvedu jeden snadno dokladovatelný případ:

Následují dva komentáře, které jsou o jednom a tomtéž psu v rozmezí cca 24 hodin. Oba komentáře jsou citací pana Desenského, který takto komentuje jednoho psa na místě přístupném veřejnosti.

Jestli si tyto komentáře odpovídají či jsou dle mého nebezpečně odlišné posuďte prosím opět sami.


komentář č.1:
Také mi sem dovezli rotwíka. Je to tříletý pes s PP Max, bohužel má chyby v barvě srsti, tak o něho chovatelé nestojí. Je velice přátelský, ale neumí si hrát úplně malými dětmi.
komentář č.2:
Že nevíš, proč tady mám dalšího nového papírového roťáka? ...byl dost úspěšný na cvičáku, hlavně v obranách, že mu ho až záviděli, teď když nad tím ztratil kontrolu, ukecával mě skoro týden, abych ho sem vůbec vzal. A co já teď s ním? Vygumovat mu z palice obrany! jinak se odtud jen tak nedostane.

Co myslíte, jedná se o jenoho psa? Ano jedná, ale mi přijdou tyto komentáře opravdu až nebezpečně odlišné hlavně pro případného nového majitele pejska.

A ještě jeden případ velice nebezpečné mystifikace okolí.

cituji:
"Postaráte se snad osobně o ty pity nebo jiné psy, kteří mají moc prima game nebo gameness a proto skončí u mne?"

Domnívám se, že takovýto výrok je pro laika velice matoucí a může způsobit mnohé problémy.

Domnívám se, že metody výchovy pomocí přirozené komunikace jsou sice správné, ovšem při tom, jak jsou v současnosti mnohdy polovičatě a neprofesionálně medializovány a rozšiřovány, nadělají více problémových psů než těch napravených.

Takže pak není vůbec neobvyklé vidět v běžném životě puberťačku ohýbající se nad svým 3 měsíční štěnětem, ležícím na zádech za současného neskutečného ryku one mladé dámy. Po dotazu "Co tím chce dosáhnout a co ten pes provedl" mi bylo řečeno, že to tak viděla v televizi, že štěně lízalo něco ze země a že prý nyní již bude poslouchat. A ejhle, hned máme postaráno o jednoho neurotického pejska do budoucna navíc.....

Stejně jako se nemedializují postupy, jak "udělat sebevědomého psa" či jak např, "učit psa účinně útočit na člověka", neměly by se podle mne ani medializovat metody výchovy pomocí tzv. PŘIROZENÉ KOMUNIKACE. Toto vše by mělo zůstat mezi odborníky.

A toto mi už přijde opravdu dosti

Mezi jednu z metod komunikace se psy řadí pan Desenský komunikaci pomocí Tachyonů. V rámci svého webu panRudolf Desenský o této alternativě informuje zde.


Z jeho webu cituji:

Myslím si, že o psech vím velice mnoho, ale pořád ještě zdaleka ne všechno, proto se snažím všemi dostupnými prostředky získat každé vzdělání, které mi poznávání, chápání a ovlivňování psů usnadní a zdokonalí při nastolení cesty k jejich radosti a zcela spokojenému životu.

Díky lidem, kteří mne zasvětili do tajů Tachyonové energie, několika sponzorům a dalším lidem, kteří mě v mém novém vzdělání podporují, zhruba od jara roku 2005 se psy úspěšně experimentuji na jiné úrovni než dosud, a to s použitím tachyonizovaných předmětů vložených do obojků vybraných psů také s Vortex Pendanty, které jsem získal během školení UNIVERSITY OF INTEGRATED SCIENCE of CALIFORNIA a Advanced Tachyon Technologies International v oblasti Vertikální reality stupeň 1. a v roce 2006 také 2. Pomocí této neskutečně silné "anténě" tachyonové energie, se schopností napojit se na cokoli živé, jsem se zbavil problémů s napojením se přímo na energii psů, proto mi teď mohou daleko snadněji číst myšlenky a já zase jim, čímž se dá úžasně získat důvěra psa během okamžiku a hlavně upravovat formu myšlení v případech vytvořených fóbií. Za normálních okolností to trvá několik hodin, dní nebo i měsíců a v mnohých případech to nebylo možné vůbec. Napojení se na nějakého psa není sice nic, co bych nepoužíval již v minulosti, jen jsem měl problémy s vyčerpáním, jelikož samotné napojení se na cokoli, vyžaduje obrovský energetický potenciál, který teď za mě řeší zmíněný nenápadný přívěsek kvartzového křišťálu upraveném v tachyonizační komoře.

Jsem plně přesvědčen, že budu moci pomáhat psům s mnohem lepšími výsledky, než tomu bylo dosud. Kromě jiného, jsem totiž zjistil i to, že se dá naprosto změnit způsob myšlení psů, ale co je úžasné, lze je přizpůsobit téměř ve všem jejich majitelům.

A nyní trocha dle mého reality - o tom, co jsou tzv Tachyony opravdu zač, si můžete přečíst na níže uvedeném odkazu.

zajímavé :-)))) informace o tzv Tachyonech

Související články

Pravda o Joshovi očima Mirky Rueda, jeho chovatelky.
Pan Ivo Eichler se představuje.
Ivo Eichler - článek o Rudolfu Desenském (Vyšlo v PPČ 5/2004)
Příběh jednoho pejska z Krupé a ukázka, jak radí psycholog psů.
Rudolf Desenský očima jedné čtenářky.
Rudolf Desenský a zkušenosti naši čtenářky.

Starší články:

Blesk-výhrady k článku o Rudolfu Desenském.
Rudolf Desenský v dopisech našich čtenářů I.
Rudolf Desenský-velké shrnutí 1
Otázky pro pana Desenského
Chcete mít odlišný názor?
Rudolf Desenský-úvod
Postřehy paní Kateřiny 2
Postřehy paní Kateřiny 1
Psycholog psů nebo pohádkář?
R.Desenský umí psům vymazat vzpomínky!
Sprostota přicmrndavačů
Protiklady na entou
Není to příliš?
Lže či nelže?
Lže či nelže-část 2
Zázrak? Šarlatánství?
Zášť místo dialogu
Názory z internetu
Výběr z médií 1
Výběr z médií 2
Brněnská Kociánka
Slušnost ?? :-))