Týrání a množení zvířat v EFAS?

  5.srpna 2006

Jaké jsou novinky v celé kauze?

Po mnohých ignoracích ze strany paní Šiblové bylo nařízeno další jednání s policejní asistencí.

Na 25.7. bylo nařízeno další jednání do Vrbátek na místě, kde paní Šiblová či hnutí Efas přechovává ty psy, které údajně zachraňuje.

Tentokrát již za asistence policie.

Občané Vrbátek nejspíš doufali, že si již oddychnou, situace okolo aktivit EFASU a paní Šiblové ve Vrbátkách zašla totiž tak daleko, že občané Vrbátek mimo jiné sepsali protestní petici.

Paní Šiblová uvedla, že má 5 psů.

Dva dny před tím (respektive dvě noci před tím), než bylo nařízeno ono jednání, paní Šíblová neznámo kam odvezla zhruba 30 psů ,které doteď nabízí na svých stránkách, respektive požaduje na ně fin. podporu. - že by pokus o podvod?

Tento fakt je uveden v protokolu z jednání, potvrzen několika občany. Protokol je k dispozici.

Již víme, kde jsou dva z nich, jejich nová opatrovatelka, moc hodná paní, která dělá pro psy opravdu snad více, než je v lidských silách, nám ty psy popsala takto:

....psy přivezla v dezolátním stavu, podvyživené, značně pokousané, zablešené a NEKASTROVANÉ ....

Kde je zbytek psů se nám doufám podaří rychle zjistit

Množitelství

Ze zápisu z jednání dál vyplývá:

V současné době se tam nachází dva vrhy štěňat!!!!
oba od fen, které tam byli již v lednu, kdy Vrbátky navštívili lidé, kteří tam dovezli paní Šiblové sbírku na pomoc psům z Dětmarovic, kterou paní Šíblová a hnutí EFAS nejen že opovrhují, ale dokonce ty, kteří sbírku uskutečnili, ještě veřejně pomlouvají. Takže paní Šíblová a EFAS nejen že psy nevydává tak, jak by měla zájemcům, ona si je ještě i nesjpíš sama množí.

O celé situaci Vás budeme i nadále informovat.